Gua Sha Nedir?

 

 

Gua sha taşı Antik Çin’de ortaya çıkmış doğal bir güzellik tekniğidir. Bu taşın cilde olan faydaları nedir? Cilde yapılan masajlarla ciltteki sirkülasyonu arttırarak kan dolaşımını düzenlemek için kullanılan bir tekniktir. Bu tekniği uygularken önemli olan hususlardan birisi de cildinize uygun bir aroma terapi yağı uygulamaktır.

Gua sha taşının nasıl iyi geldiğini soracak olursanız. Gua sha tekniğinin amacı vücuttaki “chi” olarak bilinen durgun enerjiyi harekete geçirmektir, bu durgun enerji vücuttaki kronik rahatsızlıklara sebep olması ile biliniyor. Gua sha ile yapılan düzenli masajlar sayesinde bu durgun enerjiyi harekete geçirerek kronik rahatsızlıkları giderip, iyileşme sürecinin başlamasını sağlayacaktır.

 

Gua sha taşının faydaları nedir?

 

 

Yüzün dışında tüm vücutta kullanılabilen bir tekniktir ve kronik ağrıları giderir. Düzenli kullanım sonucu vücutta oluşabilecek kireçlenme veya liflerdeki iltihabın önüne geçer.
Aynı zamanda yüzde oluşmuş şişlik ve ödemleri gidermek için kullanılır. Ciltteki sirkülasyonu hızlandırarak daha canlı ve parlak görünmesini sağlayacaktır. Cilde kazandırdığı sirkülasyon ile kasların rahatlaması toksinlerin atılmasını ve cilde oksijenin nüfuz etmesini sağlar. Gua shanın bu faydaları sayesinde düzenli kullanılması ile yaşlılık karşıtı etkisini gözlemleyebileceksiniz.
Yüzünüzde güneş ya da nem yoksunluğundan oluşabilecek ince çizgilerin giderilmesine yardım olacaktır. 

Kısa süreli ciltte yarattığınız kontrollü travma ile kanın cilde nüfuz etmesi ile kolajen üretilmesini sağlar.

 

 

Gua sha taşı nasıl kullanılır?

 

 

Gua sha taşını ilk defa kullanmaya başlıyorsunuz ayna karşısında kullanmaya başlamanızda fayda var. 
Gua sha taşını kullanmadan önce cildinizi temizleyerek başlamalısınız. Cildinizi temizledikten sonra masaj yaparken taşın cildin üzerinde rahatça hareket etmesi ve ciltte gerginlik yaratmaması için yüz serumu ya da yağınız ile cildinizi nemlendirmelisiniz. Eğer yağ kullanacaksanız öncelikle yağı elinizin içinde ısıtarak uygulamanızı tavsiye ederiz.

Taşı cildinize dik bir şekilde olmadan 45 derecelik bir açı ile uygulamalısınız.
Eğer yüzünüzde bir gerginlik mevcutsa boynunuza masaj yaparak ve lenf drenajı için köprücük kemiklerinin ucunda bulunan saç diplerine doğru çıkarabilirsiniz. Elastikiyet sağlamak için yukarı doğru hareketler yapabilir ama lenf drenajı yapmayı istiyorsanız yüzünüzden dışarı ve aşağı hareketlerle masaj yapabilirsiniz.
Alnınızda yukarı doğru hareketlerle saç diplerine doğru masaj uygularsanız saç oluşumunu destekleyecektir.


       1.Uygulama yaparken kavisli kısmını cildinize doğru tutarak masaj yapmalısınız.
  Küçük alanlara masaj yaparak başlayabilirsiniz, her alan için 3-5 defa aynı hareketi tekrar etmelisiniz. Hareketleri tekrar ederken yukarı aşağı olmamalı sadece tek bir yönde hareket etmelidir.
        2. Öncelikle boyundan başlayarak daha sonra çene hattı, çene ve ağzın kenarlarında masaja başlayarak hareketleri yukarı doğru çıkarabilirsiniz.
        3. Göz altındaki ve etrafındaki şişlikleri gidermek için bu alanda da kullanabilirsiniz. Kullanacağınız baskıyı uyguladığınız alana göre ayarlayabilirsiniz.
        4. Kaşınızın hizasında yatay hareketlerle kaş hattınızı yukarı kaldırmak için ve yüzünüzde bulunan stresi ve gerginliği azaltmak için bu bölgeye masaj yapabilirsiniz.

Bu masajı rutininiz haline getirmeniz sonucunda kendi içinizdeki dengeyi sağladığınızı keşfedeceksiniz bunda kuvars taşlarının iyileştirici etkisini de yoğun bir şekilde hissedeceksiniz.

 

Daha fazla merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kendinize çok güzel bakın. 

Sevgilerle