Kristal Kuvars Taşı Nedir?

 

 

Kristal kuvars taşı doğada saydam, dumanlı yarı opak olarak bulunmaktadır. Kristal kuvars taşı taç çakrayı temsil eder ve dünyadaki en şifalı ve enerji veren taşlar arasında yer almaktadır.
Kuvars taşı enerjiyi temizleme özelliği ile de bilinir, enerjiyi tutar, boşaltır ve düzenler. Bundan dolayı cep telefonu, bilgisayar gibi cihazlardan gelen radyasyonu toplar. Bu taşı bulundurmak biyomanyetik gücünüzü arttırır.

 

 

Kristal Kuvars Taşının Özellikleri

 

 

Kristal kuvars taşının en bilindik özelliklerinden biri ilk çağlardan beri büyüsüne inanıldığıdır. Çoğu medeniyet ritüellerinde yer vermiştir. Örneğin eski çağlarda yağmur duası yapılırken kristal kuvars taşı kullanılmıştır.
Taç çakrayı temsil eden bu taş içsel bilgelik, evrensel bilinç, iç huzuru yansıtır.
Tepe çakrası sağlıklı olan kişiler güçlü bir hafızaya ve ilham kaynağına sahip olurlar. Tepe çakranın düzgün çalışmaması halinde oluşabilecek sorunlar; depresyon, şizofreni, epilepsi, panik atak gibi rahatsızlıklardır. 
Kristal kuvars taşı aslında geniş bir aileyi temsil eder ama zamanlar bazı taşların popüler olması sebebi ile diğer taşlar bu aileden ayrı görülmektedir örneğin; ametist, sitrin gibi. Hepsi aslında aynı familyadan gelmektedir.

 

 

Kristal Kuvars Taşının Faydaları

 

 

Duygusal ve zihinsel yorgunluğu alır.
Baş kısmında oluşan ağrıların giderilmesini sağlar.
Sindirim ve kan dolaşımındaki bozukluklara iyi gelir.
Etrafınızda oluşan radyasyonun minimize edilmesini sağlar.
Tene temas edilmesi halinde negatif enerjiyi temizler.

 

 

Kristal Kuvars Taşının Bakımı ve Temizliği

 

 

Taşınızı uzun süre kullandıysanız üzerinizdeki negatif enerjiyi topladığından bir süre sonra bu negatif enerjiyi sürekli size aktarmaya başlayabilir. Bunun etkilerini baş ağrısı ya da mide bulantısı olarak gözlemleyebilirsiniz.
Bu gibi durumlarda taşınızı bir gece toprağa gömerek temizleyebilirsiniz.
Kristal kuvars taşınızı temizledikten sonra başka birinin kullanmasına izin vermeyiniz, bu durumda diğer kişilerin enerjisi taşa yansıyabilir.