Cildinizin mevsim geçişlerine göre ihtiyaçları değişecektir. Sizi bu geçişlerden kurtaracak önerilerimiz aşağıda 

Cildinize detoks etkisi
Şehrin bu mevsimde kirlenen havası ile cildinize detoks etkisi yaratacak içinde kil bulunan bir maskeyi öneriyoruz.

 

 

2. Aydınlanma

 


Yaz güneşinde cildinizde oluşmuş lekelere iyi gelecek içinde C vitamini bulunan bu lekeleri açacak maskeler iyi gelecektir.
Bir yemek kaşığı bal ile yarım limonun suyunu karıştırarak cildinize uygulayıp, 15-30 dk yüzünüzde bekletiniz. Daha sonra su ile durulayın.

 

 

3. Nemlendirme

 


Havaların soğuması ile cildinizde oluşacak gerginlikler erken yaşlanma etkisi yaratacaktır. Sonbaharda bu etkiden kurtulmak için yoğun nemlendirici etkisi bulunan maskeleri öneriyoruz.
Yarım avokado ve yarım fincan pişmiş yulaf ezmesini karıştırıp, 10-15 dk yüzünüzde bekletin ve sonra ılık su ile durulayarak nemi cildinize kazandırabilirsiniz.

 

 

4. Kızarıklık karşıtı

 


Mevsim değişikliğine bağlı cildinizin hassasiyetine göre ciltte pullanmalar ve hassasiyet oluşabilir. Hassas ciltlere yönelik bu maskeler cildinizin yatışmasını sağlayacaktır.
Yarım çay kaşığı karbonat, bir çay kaşığı bal ve 1 damla lavanta yağını karıştırarak elde ettiğiniz karışımı cildinizde 5-10 dk bekleterek uygulayabilirsiniz. Sonra bol su ile yıkayabilirsiniz.

 

 

5. Dudak Bakımı

 


Kuru havaların en büyük düşmanı dudakta oluşan çatlaklar. Akşamları uygulayacağınız nem maskeleri ile bunun önüne geçebilirsiniz.
Evde bulundurduğunuz balı da dudaklarınızda bekleterek bu etkiyi sağlayabilirsiniz.